Bundesliga Puan Durumu – Almanya 1. Ligi

Almanya 1. Ligi Bundesliga Puan Durumu Tablosu

Bundesliga puan durumu
Bundesliga puan durumu

Almanya liglerinin genel adı olan Bundesliga herhangi bir konuda geçtiğinde hepimizin aklına direk olarak Almanya 1. ligi gelmekte. Kelime olarak Milli Lig anlamına gelen Bundesliga aslında tüm Almanya liglerini kastetmektedir.

Avrupa ligleri denince ilk 5 te kesinlikle göreceğimiz Almanya ligi 1. ligi (biraz kelime tekrarı gibi oldu ama) 18 takımdan oluşmaktadır. Bundesliga Puan Durumu veya Almanya ligi hangi muhabbetin konusu olursa ilk akla gelen bu ligde 1963 den beri boy gösteren Bayern Münih takımıdır. Bu arada da bu ligin kuruluş tarihi 1963.

Ligde en çok şampiyonluğa sahip Bayern Münih’den sonra Borussia Dortmund ve Borussia Mönchengladbach en çok şampiyonluğa sahip takımlardır. Aynı ligde Avrupa ve ulusal başarıları sayesinde herkesin tanıdığı kulüpler;  Schalke 04, VfL Wolfsburg,   VfB Stuttgart, Hamburg, SV Werder Bremen,  Eintracht Frankfurt, Bayer 04 Leverkusen’dir. 

Bundesliga Puan Durumu Yıldız Sistemi

Bundesliga’da federasyon formalarda en fazla 4 yıldız yer almaktadır. Bu sistem şöyle çalışır; ilk yıldızı almak için üç şampiyonluğa ihtiyaç vardır, ikinci yıldız içn ilk üçten sonra gelecek beşinci şampiyonlukta, üçüncü yıldız onuncu, dördüncü yıldız da yirminci şampiyonluk sonrası alınabilir. Katlamalı bir yıldız sistemi mevcuttur. Bundesliga hakkında detaylı bilgi resmi sitesinde.

Ligin bol yıldızlı takımlarının Bundesliga maç özetleri izin verilen telif ölçüsünde sitemizde yer almaktadır. Sitemizi gezerek ulaşabilirsiniz.