Giriş Kayıt Ol Şifre Sıfırla

TRT RADYO 1

5.413 görüntüleme
Canlı TRT Radyo 1 Dinle – Süper Lig Maçları TRT’de
Kategori Spor

Süper lig Maç dinle diyerek başladığım yazımda size kısaca aslında Ülkemizin en sevilen radyo istasyonu TRT Radyo 1 canlı yayını hakkında kısa bilgiler vermek istiyorum. Canlı maç dinlemek istiyorum diyorsanız hemen üstteki oynatıcıyı çalıştırarak maç saatinde Süper lig maçları canlı dinleyebilirsiniz. Türkiye’nin en sevilen radyolarından birisi olan TRT için aslında söylenecek çokta söz yok.

Lig Maçları Canlı Yayını TRT Radyo 1 ‘de

Canlı maç yayını veren radyo frekansı TRT Radyo özellikle 4 büyükler diye nitelendirilen Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor‘un derbi maçlarından tutunda tüm Süper Lig maçlarını maç saatinde vermektedir.

Canlı TRT Radyo 1’den dinleyeceğiniz maçlar hakkında en detaylı yorumları, eleştirileri sitemizde yer alan TV Spor Programları kategorimizde bulabilirsiniz. Diğer taraftan bir çok maç özeti de sitemizde yer almakta.

Asıl konumuza dönecek olursak sadece süper lig maç dinle seçeneği için değil birbirinden harika programları ile de canlı TRT Radyo 1 dinle nir. TRT Radyo 1 hakkında kısa bir bilgi verecek olursak;

TRT Radyo 1 Hakkında

Bir çok sporseverin özellikler maçları dinlemek için tercih ettiği TRT radyo kaliteli yayını ile yakından takip ettiğim bir frekans. Özellikle uzun yolculuklarda sürekli yoldaşım haline gelmiş bir radyo istasyonudur. Birbirinden güzel programları içinde barındıran frekansın harika spikerleri var. Çeşitli sosyal medya siteleri üzerinden yaptıkları seyirciyle etkileşim gerçekten takdire şayan. Oldukça köklü bir tarihe sahip bu TRT’nin ilk radyo yayını 1964 yılına dayanıyormuş.

Türkiye radyolarının 9 Eylül 1974’de TRT 1 olarak birleşmesi ile 24 saat yayına başlayan istasyon 1987 yılında TRT Radyo 1 adını almış.

TRT Radyo 1 hakkında daha detaylı bilgi iste TRT’nin resmi sitesinde. Resmi sitesinin adresi şöyle: http://radyo.trt.net.tr/Kanal/1/radyo-1.aspx

+ Yorum Ekle

Yorumlar

Süper lig maçları canlı • 2020-01-19 20:15:10
Süper lig maçları canlı veriliyor artık. Radyo 1 daha öncede veriyordu bir dönem sanırım fiyat konusunda bi anlaşmazlık oldu ama şu an anlaşma yapıldı ve maç dinlemek isteyenler TRT radyo 1den hemen üstten dinleyebilir. Süper lig maç özetleri de TRT sporda veriliyor artık. Maç tan sonra hemen izleyebilirsiniz.