Giriş Kayıt Ol Şifre Sıfırla

TRT SPOR 2

2.290 görüntüleme
TRT Spor 2 Canlı İzle
Kategori Spor
Adres https://www.trtspor.com.tr/canli-yayin-izle/trt-spor-2/

TRT Spor 2 Canlı İzle sayfamızdan kesintisiz donmadan canlı yayını takip edebilirsiniz. Spor alanında da büyük atağa kalkan TRT Spor 2 kanalıyla bir çok futbol, basketbol, tenis gibi müsabakaların yanında farklı spor dallarında canlı yayın yapan en iyi spor kanallarından biridir. Olimpiyatlar'ın TRT Spor 2 canlı yayın haberi ile gündem olan kanal için TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, sporun yaşamın ayrılmaz bir parçası olduğuna inandığını anlatarak, şunları söylemiştir:

"Profesyonel olarak bir spor dalı ile uğraşanların yanı sıra sporu bir hafta sonu aktivitesi olarak değerlendirenler de az değil. Dünyada hızla gelişen sağlıklı yaşam amaçlı spor eğilimlerini hepimiz yakından takip ediyoruz. Ülkemizde de artık her mahallede spor merkezlerinin açıldığını ve halkımızın spor tesislerine akın ettiğini gözlemleyebiliyoruz. Şu çok açık görülüyor ki tesisleşme yatırımları sayesinde insanlar özellikle çocuklarının spor yapmasına çok önem vermeye başladı. Herkesin spor ile ilişkisi farklı bir şekilde kendini gösteriyor.

Sporu keyifli bir vakit geçirme, bir seyir etkinliği olarak gören geniş bir kitle de var. Dünyanın her yerinde bu kitleyi görmek mümkün. Bugün dünya nüfusunun yüzde 70'i bir şekilde spor ile ilgileniyor. Dünya nüfusunun yüzde 24'ü her yıl en az bir defa bir maça gidiyor. İnsanların ilgi ve merakını gösteren bu verilerin yanı sıra hayatımızı çok yönlü etkileyen spor, büyük bir ekonomiye yön veriyor. Spora harcanan sıcak para tam 500 milyar dolar seviyesinde. Tekstil, reklam, gıda, sağlık gibi spor ile ilgili diğer endüstrileri de dahil ettiğimizde 1,6 trilyon dolarlık dev bir bütçe karşımıza çıkıyor."

TRT SPOR 2 Canlı İzle mek için Frekans Ayarları Nasıl Yapılır?

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki internetin oldukça yaygınlaştığı ve erişimin kolaylaştığı günümüzde internetten canlı tv izlemek oldukça kolay. Fakat yinede internetsiz TRT Spor canlı izle mek istiyorsanız frekans bilgilerine ihtiyacınız olacak. Uydu anteniniz Türksat 4A uydusuna dönük iken cihazınıza kurulum menüsünden giriş yaparak 'Frekans Ekle' veya 'Transponder Ekle', 'Manuel Kanal Ara Ekle' seçeneklerinden hangisi varsa seçip 'Uydu Adı' bölümünden 'Türksat 4A seçtikten sonra aşağı doğru 'Frekans' bölümüne 11958 yazıp 'Polarizasyon' kısmını 'Vertical Dikey' olacak şekilde seçin. 'Sembol' bölümüne ise '27.500' yazdıktan sonra 'FEC' değeri otomatik olarak gelecek ve bu ayarlar kaydedildiğinde çalışacaktır.

Yada uğraşmak istemezseniz bu sayfadan canlı izleyebilirsiniz.

 

+ Yorum Ekle

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?